В Україні фіксують підвищену циркуляцію вірусів грипу та COVID-19: чи пов'язано це з теплою зимою | |
Зареєстровано щотижневий підйом захворюваності від 13% до 24,6%, особливо серед дітей
В Україні з кінця січня спостерігають стрімке зростання захворюваності на грип та ГРВІ, зокрема у Чернівецькій області кількість хворих перевищила епідемічний поріг на 50%. Разом із тим січень 2025 побив температурні рекорди - у кінці місяця повітря у Чернівцях прогрілось до 15 градусів, а лютий, за прогнозом Укргідрометцентру, стане найтеплішим місяцем зими. РБК-Україна розпитало Центр громадського здоров'я про те, яка зараз епідемічна ситуація в Україні і як тепла зима впливає на циркуляцію респіраторних вірусів. Яка зараз епідемічна ситуація в Україні"Протягом сезону 2024-2025 спостерігається переважно низька інтенсивність епідемічного процесу з грипу та ГРВІ. Лише на 2 тижні 2025 року зареєстровано широке географічне поширення вірусів грипу типу А та В з одночасною циркуляцією вірусів SARS-CoV-2", - кажуть у ЦГЗ. На початок лютого перевищення епідемічного порогу середнього рівня зареєстровано лише в Чернівецькій області. В Івано-Франківській, Львівській, Рівненській та Тернопільській областях - низький рівень. В інших регіонах України ситуація з епідемічної активності стабільна, спостерігається передепідемічний рівень. За цей епідеміологічний сезон (з 30 вересня 2024 року по 02 лютого 2025 року) на ГРВІ перехворіло 2 091 692 особи (5,8% від населення країни). Це на 22,5% менше аналогічного періоду сезону 2023-2024 років. За цей час було підтверджено 16 887 випадків захворювання на Covid-19 - 0,8% від загальної кількості зареєстрованих випадків ГРВІ.
Додамо, що протягом поточного епідемічного сезону від грипу та ГРВІ померли 87 людей, із них 9 - унаслідок грипу та 78 осіб мали позитивний результат тесту на COVID-19. Люди, які померли минулого тижня, не мали профілактичних щеплень проти грипу у поточному сезоні та проти COVID-19 протягом останніх 12 місяців, а наявність сукупності хронічних хвороб спровокувало тяжкий перебіг. Як тепла зима впливає на поширення вірусівУ Центрі громадського здоров'я заявляють, що захворюваність на грип у цьому сезоні зберігає прогнозований характер, бо розвиток епідемічного процесу відбувається по класичному сценарію. "Тепла погода суттєво не впливає на кількість захворілих. На початок лютого на респіраторні інфекції перехворіло близько 2 мільйонів людей, що на 22,5% менше аналогічного періоду сезону 2023-2024 років. Але увагу послаблювати не варто - останні два тижні спостерігається підвищена циркуляція вірусів грипу типу А та В з одночасною циркуляцією вірусів SARS-CoV-22", - пояснюють у ЦГЗ. Зареєстровано щотижневий підйом захворюваності від 13% до 24,6%, особливо серед дітей. На такий розвиток епідпроцесу має вплив закінчення канікул у школярів, скупченість в приміщеннях, спілкування в школі.
Оскільки респіраторні віруси можуть зберігати свою життєздатність і вірулентність в сухому теплому і нерухомому повітрі до 9 годин, то медики радять провітрювати приміщення зі зберіганням комфортного температурного режиму, а також дотримуватися давно знайомих правил, що допоможуть уникнути захворювання. |
|
12.02.2025 в 13:30 |
Комментариев нет. ![]() |
|