Американці вважають, що США повинні захищати союзників по НАТО, — опитування

ATinformМир 24.02.2024 в 18:30323Обсудить
Американці вважають, що США повинні захищати союзників по НАТО, — опитування
Фото: EPA/UPG
Швеція, яка ще не увійшла в НАТО, отримала 58% підтримки опитаних.

Більшість американців позитивно ставляться до Північноатлантичного союзу (НАТО) і вважають, що Сполучені Штати мають продовжувати захищати своїх союзників у Європі. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт компанії YouGov.

Оприлюднені в п'ятницю результати соціологічного дослідження показали, що 60% респондентів підтримують захист США своїх союзників по НАТО, якщо вони зазнають нападу. Лише 13% вважають, що країна не повинна виконувати це зобов'язання, а 26% респондентів відповіли, що не впевнені у цьому.

Водночас 53% американців мають дуже або певною мірою позитивну думку про НАТО, тоді як 22% негативно ставляться до Альянсу. Ці цифри практично не змінилися з липня 2023 року.

Стаття 5 Статуту Альянсу передбачає, що напад на будь-якого члена повинен розглядатися як напад на всіх членів. Опитування показало, що респонденти найбільше підтримують Велику Британію (63%), за нею йдуть Франція (58%), Німеччина (55%), Польща (54%), Фінляндія (54%) і Греція (52%).

Швеція, яка ще не увійшла в НАТО, отримала 58% підтримки опитаних.

Респонденти-прихильники демократів частіше за інших заявляли, що США повинні виконувати свої зобов'язання щодо підтримки інших країн НАТО під час конфліктів. Близько 72% демократів погодилися з цим, тоді як 53% незалежних респондентів і 56% республіканців сказали те ж саме.

Серед республіканців, які відносять себе до групи прихильників MAGA (Make America Great Again), менш схильні підтримувати США у підтримці своїх союзників по Альянсу - таких виявилося 47%. Серед республіканців, які не належать до групи MAGA, прихильників допомоги виявилося 62%.

Старші американці та випускники коледжів більше підтримують зобов'язання США захищати своїх союзників по НАТО.

Крім того, опитування показало, що 54% американців повністю або частково не підтримують позицію Дональда Трампа про готовність заохочувати напади на членів НАТО, які не виконують зобов'язань щодо витрат на оборону. Схвалюють такий підхід 23%. Причому республіканці сильно розділилися у своїй підтримці, а більшість демократів не схвалюють таких заяв Трампа щодо Альянсу.

Опитування проводилося з неділі по вівторок серед 1562 дорослих американців і має похибку в 3 відсоткові пункти.

Аватар Skibair Ирина Скиба / Skibair
Журналист ATinform

24.02.2024 в 18:30
0.0 из 5 // 0 нато, США, опитування, американці
Комментариев нет.
Войдите, чтобы оставить комментарий.