Кава та чай в одній чашці

ATinformСтатьи 19.03.2024 в 11:02763Обсудить
Кава та чай в одній чашці
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
При змішуванні кави з чаєм не варто вибирати найдорожчі та рідкісні сорти, оскільки це може зменшити цінність та якість продукту.

Чому б не поєднати два напої в одній посудині, якщо кожен з них має свою унікальність і неповторний смак? Адже каву в зернах уже змішують із какао, чи не так? 

І результат цього поєднання може бути дуже разючим (при правильному приготуванні, зрозуміло). Чай, доданий до кави, відіграє роль підтримки, подібно до какао. Де какао надає напою солодощі, шоколадності та ніжності, чай, навпаки, вносить гіркоту, терпкість і силу. 

Найкраще поєднувати чай з японською кавою Bushido, яка виробляється у Швейцарії. Каву можна придбати за посиланням: https://filizhanka.com/ua/products/kofe/proizvoditel=bushido/.

кава та чай в одній чашці

Але навіщо так робити? В основному для того, щоб посилити енергетичний заряд напою і дозволити людині, яка його п'є, залишатися бадьорим довше.

Кажуть, що ідея поєднувати два напої спливла в середині 20-го століття в азійських країнах, але ми не можемо гарантувати правдивості цієї інформації, адже ідея змішувати свою каву або фермерську каву з чаєм (або іншими напоями) могла спасти на думку багатьом з нас. І деякі, мабуть, здійснили цю ідею. Тому питання про авторство залишається відкритим і не надто значущим.

Кофеїн і теїн мають схожу дію — вони бадьорять. Теїн, що міститься в чаї, є аналогом кофеїну. Якщо людина працює в умовах, що потребують постійного неспання, вживання кави веде до звикання, зрештою. 

Якщо ви віддаєте перевагу арабіці, звикання відбувається повільніше і плавніше. Однак вона не так енергійно бадьорить, як робуста — з її гіркотою, силою та доступною ціною. Робуста викликає звикання швидше, сильніше та надійніше.

кава та чай

Але що робити, якщо звичайна порція кави перестає давати такий самий ефект, як раніше? Любителі арабіки можуть знайти відповідь у сумішах арабіки та робусти, отримуючи більш гіркий напій з більш ефективною дією. Поки вони не звикнуть, навіть чиста робуста може бути для них необхідним стимулом.

У такій ситуації змішування кави з чаєм може виявитися справжнім порятунком, особливо якщо ви віддаєте перевагу ексклюзивним сортам кави. Однак важливо пам'ятати, що не всі кавові суміші підходять для такого поєднання. В інтернет-магазині filizhanka.com ви знайдете широкий вибір кавових сортів, серед яких можна підібрати ідеальний варіант для вашої кави з чаєм.

При змішуванні кави з чаєм не варто вибирати найдорожчі та рідкісні сорти, оскільки це може зменшити цінність та якість продукту. 

Також слід враховувати обсмажування кавових зерен: чим світліше обсмажування, тим вищий вміст кофеїну. Багато хто помилково вважає, що темна кава містить більше кофеїну через його гіркоту. Однак при обсмажуванні кавових зерен втрачається певний відсоток кофеїну, тому світла обсмажування може забезпечити ефект, що бадьорить.

Приготування кави з чаєм

Для приготування кави з чаєм за максимально бадьорим рецептом:

  1. Заваріть 4-6 г чорного листового чаю в 150 мл води.
  2. Приготуйте 2 порції еспресо зі світло обсмаженої кави. Якщо у вас немає машини еспресо, використовуйте інші способи приготування кави, щоб отримати еквівалентний обсяг.
  3. Додайте 200 мл згущеного молока на ваш смак — це може бути звичайне згущене молоко або його варіації, такі як варена або карамелізована.

Змішування кави з чаєм — це не тільки цікавий експеримент, але й можливість отримати новий, унікальний напій, який бадьоритиме вас протягом усього дня.

чай та кава

Ми представили вам класичний рецепт, який легко можна змінити та адаптувати під свої смакові уподобання:

  • Замість згущеного молока ви можете використовувати сироп з цікавим смаком. Зверніть увагу, що тепер варто додавати менше об'єму сиропу, наприклад, 10-30 мл, оскільки він зазвичай солодкий. Не забудьте збалансувати солодкість напою.
  • Для додавання смаку та естетичного вигляду ви можете використовувати мелені горіхи, посипання на поверхню напою, збиті вершки та інші прикраси, якщо у вас є відповідні інгредієнти, бажання та час.
  • Замість згущеного молока можна додати вершки або молоко з цукром для надання напою солодощі. Вибір обсягу цукру залишається на ваш розсуд.

Приготовлений напій має об'єм 420 мл, що може бути надто багато для однієї чашки. Ви можете приготувати одну чашку, використовуючи половинні обсяги, вказані в рецепті, або зробити відразу дві чашки — одну для себе і одну для друга.

Цей напій відомий під різними назвами у різних країнах світу:

  • У Гонконгу та Макао він називається "Юаньян", за назвою мандаринок, які часто бачаться разом, як і два напої, які доповнюють один одного смаком.
  • В Ефіопії, Малайзії та Сінгапурі він відомий як "Копі Чам" або "Сприз".
  • У Японії його називають "Вонда Ті".

Хоча це поєднання смаків популярне переважно в Азії, ви можете готувати його і в Європі, якщо хочете прокидатися бадьоріше вранці або залишатися на підйомі ввечері.

Якщо ви додасте матчу чай замість чорного чаю, вийде "матча кави", а з молоком — "матча латте", який стає все більш популярним в Україні. Ви також можете додати матчу як барвник і смаковий елемент, не замінюючи їм чорний чай, щоб створити новий напій, який, можливо, стане вашим новим фаворитом.

Аватар nomid Дмитрий Вовчок / nomid
Главред ATinform

19.03.2024 в 11:02
4.8 из 5 // 4 напої, чай, кава
Комментариев нет.
Войдите, чтобы оставить комментарий.