КНДР запустила реактор, що виробляє плутоній для ядерної зброї — МАГАТЕ

ATinformТехно 22.12.2023 в 21:31221Обсудить
КНДР запустила реактор, що виробляє плутоній для ядерної зброї — МАГАТЕ
Фото: Reuters
Пхеньян ввів у експлуатацію легководний реактор, який може виробляти плутоній для ядерної зброї.

У Північній Кореї введено в експлуатацію реактор на легкій воді, який може виробляти плутоній для ядерної зброї. Про це йдеться у заяві генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі.

Очільник Агентства зазначив, що 22 листопада на засіданні Ради керуючих він повідомляв, що МАГАТЕ спостерігало підвищений рівень активності на реакторі на легкій воді (ЛВР) у Йонбені та поблизу нього, а також - із середини жовтня - сильний відтік води з його системи охолодження. Ці спостереження узгоджувалися з введенням в експлуатацію ЛВР.

"Пізніші спостереження вказують на те, що цей скид води є теплим, що також узгоджується з введенням в експлуатацію ЛВР - процесом, який займає деякий час для будь-якого нового реактора. Утім, викид теплої води вказує на те, що реактор досяг критичної потужності", - заявив Гроссі.

Водночас він указав, що без доступу до установки МАГАТЕ не може підтвердити її експлуатаційний статус.

"Реакторі на легкій воді, як і будь-який інший ядерний реактор, може виробляти плутоній в опроміненому паливі, який може бути виділений під час переробки, і це викликає занепокоєння", - зазначив гендиректор МАГАТЕ.

Гроссі закликав КНДР цілковито виконувати свої зобов'язання за резолюціями Ради Безпеки ООН та оперативно співпрацювати з МАГАТЕ у повному обсязі.

Аватар Skibair Ирина Скиба / Skibair
Журналист ATinform

22.12.2023 в 21:31
0.0 из 5 // 0 КНДР, плутоній, МАГАТЕ, Реактор
Комментариев нет.
Войдите, чтобы оставить комментарий.