Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Читайте в матеріалі про те, як працюють одиночні настільні ігри та чому такі ігри цікаві і корисні.
Настільні ігри для одного можуть здатися нонсенсом. Хіба ж ми купуємо ці яскраві коробки з фішками та картками не для того, щоб приємно згаяти час у компанії? Однак спеціалісти компанії «Така Гра» вважають, що соло-пригоди мають великий потенціал.
Як це працює?
Зазвичай настільні ігри для одного — це пригоди або детективні історії. Кількість гравців в них не має великого значення, важливо тільки трохи змінювати правила, щоб вирівнювати шанси на перемогу. Якщо вони адаптовані для соло-використання, автори вже подбали про це.
Одиночні настільні ігри в Така Гра також можуть бути стратегічними та економічними. В них з’являються альтернативні механіки. Дії віртуального супротивника моделюються кидками кубиків, що додає фактор випадковості та допомагає підтримувати здоровий баланс складності.
Ще одна популярна категорія — пізнавальні та інтелектуальні ігри. У вікторині може брати участь тільки один гравець. Для нього ставиться певна планка досягнення, наприклад, набрати 80 балів зі 100 можливих чи дати правильну відповідь на 9 запитань із 10.
Чому соло-ігри — це цікаво та корисно?
- Більше часу для ознайомлення з сюжетом. Ніхто не відволікає голосними розмовами, не вимагає повернути його минулий хід та не просить збігати в магазин за чипсами. Ви можете повністю зосередитися на своїй пригоді, занурившись у захопливий світ.
- Краще вивчення правил та механік. Зігравши кілька раундів із вигаданим противником, ви можете зрозуміти глибинні принципи побудови гри. А ще це шанс спробувати кілька оригінальних прийомів та розробити власну тактику.
- Спокій і ще раз спокій. Одиночна гра дає змогу залишатися наодинці зі своїми думками. Кожній людині потрібен відпочинок від соціуму, якою б компанійською вона не була. Це можливість «перезарядити батареї» та підготуватися до здорового спілкування.
- Власні вподобання. Комусь подобається Лавкрафт, а хтось у захваті від Майкла Бея. Як зупинитись посередині в такій ситуації? Коли ви граєте самостійно, вам не доведеться відмовлятися від улюблених сюжетів і йти на компроміси.
- Прості паралелі. Хороша настільна гра може бути не менш цікавою та варіативною, ніж комп’ютерна. Водночас її вартість зазвичай менша, особливо на момент виходу.
|