Що потрібно знати, перш ніж давати антибіотики дітям

ATinformСтатьи 25.05.2025 в 20:59757Обсудить
Що потрібно знати, перш ніж давати антибіотики дітям
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Навіть найміцніші діти схильні до різних захворювань, тому може виникнути потреба давати їм антибіотики.

Дитячий організм суттєво відрізняється від дорослого. У нього є свої особливості, через які малюк гостро і непередбачено може реагувати на те, що звичне для мам та тат. Ось чому різні ліки, у тому числі й антибіотики, потрібно обережно давати дітям, навіть якщо їх виписав лікар. Фахівці радять дотримуватися таких рекомендацій, щоб не нашкодити дитині.

Пробна доза

Навіть найміцніші діти схильні до різних захворювань. При цьому симптоми хвороб можуть бути схожими, але різняться з причин виникнення. Наприклад, у малюка може піднятися температура як при застуді, так і при алергічній реакції на продукт, напій. У такому разі й реакція на той самий препарат буде різною. Тому починати курс антибіотиків потрібно із пробної, зменшеної дози, адже навіть у дорослих виникає алергія на препарати.

Якщо стан дитини не став гіршим, значить йому підходить антибіотик. А якщо симптоми посилилися, варто терміново скасовувати препарат і проконсультуватися з лікарем.

Не давайте антибіотики дитині частіше, ніж це потрібно

Навіть роками перевірені жарознижувальні з каталогу https://mypharmacy.com.ua/catalogue/Antibiotiki/Antibiotiki-dlya-detej/ можуть призвести до того, що у малюка порушиться мікрофлора, та й точне дозування доросла людина може розрахувати не завжди правильно. Тому дитині не потрібно давати антибіотики частіше, ніж це потрібно, навіть коли підвищується температура та з'являються симптоми застуди.

Що потрібно знати, перш ніж давати антибіотики дітям

Лікарі радять дотримуватися наступних порад:

  • Враховуйте вік дитини. На упаковках багатьох препаратів написано дозу, що підходить за віком малюкові.
  • Слідкуйте за станом. Якщо антибіотик не подіяв або дитині стало гірше, скасуйте її.
  • Зверніть увагу на харчування. Щоб знизити шкідливий вплив антибіотиків на кишківник, потрібно давати дитині бульйон або продукти з лактобактеріями, у тому числі й БАД.
  • Контроль. Негайно викликайте швидку при погіршенні стану малюка.

Багато антибіотиків мають накопичувальну дію і можуть дати ефект не відразу. Цю інформацію варто уточнити у лікаря.

Важливо знати, що антибіотики — помічники за багатьох хвороб, але не панацея. Чи допоможуть вони, чи ні, залежить від кожного конкретного випадку. Тому під час лікування підтримуйте зв'язок із лікарем.

Якщо батьки помітили втрату апетиту, нудоту, блювання або наліт на мигдаликах, негайно слід звернутися за медичною допомогою. Зволікати в таких випадках небезпечно. Особливо якщо дитина ще не вміє говорити та не може описати, що саме її непокоїть. Лікарська алергія — не рідкість у сучасних умовах, тому варто перевіряти препарати, щоб не нашкодити дитині та не загострити хворобу.

Аватар Nikolis Николай Лисов / Nikolis
Журналист ATinform

25.05.2025 в 20:59
4.0 из 5 // 3 діти, здоров'я, антибіотики
Комментариев нет.
Войдите, чтобы оставить комментарий.