Словаччина вперше почне імпорт газу через північний кордон

ATinformБизнес 08.07.2024 в 17:19209Обсудить
Словаччина вперше почне імпорт газу через північний кордон
Фото: EPA/UPG
Польська група Orlen стала постачальником газу для словацького холдингу ZSE

Польська група Orlen через свою дочірню компанію PGNiG Supply & Trading підписала контракт на постачання газу в Словаччину у період з січня до кінця 2025 року. Про це повідомляється у пресрелізі Orlen.

Контрагентом стане ZSE Energia, другий за величиною постачальник газу в Словаччині. Вартість газу в контракті буде визначена на ринковій основі.

"Контракт знаменує собою перший випадок, коли словацька компанія імпортує природний газ через північний кордон країни", – йдеться в повідомленні Orlen.

Вона вказала також, що ця угода стала прикладом співпраці між компаніями Центральної та Східної Європи у цілях диверсифікації постачань і зміцнення газової безпеки в регіоні.

Газ (включно і зі США) буде імпортуватися на LNG-термінал у Литві. Після регазифікації через газопровід Литва – Польща й інтерконектор неподалік від кордону з Україною він потраплятиме в газотранспортну систему Словаччини. Обсяг постачань не повідомляється, але Orlen вказує, що його буде достатньо для покриття приблизно 30% річних потреб ZSE Energia.

Západoslovenská energetika, a.s. (ZSE) належить Міністерству економіки Словаччини (51%) та німецькій групі E.ON (49%).

Аватар Skibair Ирина Скиба / Skibair
Журналист ATinform

08.07.2024 в 17:19
4.0 из 5 // 1 ГАЗ, імпорт, словаччина
Комментариев нет.
Войдите, чтобы оставить комментарий.