США провели випробування на ядерному полігоні в Неваді

ATinformМир 20.10.2023 в 12:54186Обсудить
США провели випробування на ядерному полігоні в Неваді
Фото: energy.gov
Дата проведення експерименту збіглася з рішенням Росії щодо ДВЗЯВ, і може посилити напругу між Москвою та Вашингтоном, пише Bloomberg.

США провели випробування на ядерному полігоні в штаті Невада. Про це 18 жовтня повідомило Міністерство енергетики країни.

Зазначається, що команда вчених влаштувала підземний хімічний вибух для покращення здатності "виявляти ядерні вибухи малої потужності по всьому світу".

"Ці експерименти просувають наші зусилля щодо розробки нових технологій на підтримку цілей США щодо нерозповсюдження ядерної зброї. <...> Вони допоможуть зменшити глобальні ядерні загрози шляхом покращення виявлення підземних ядерних вибухових випробувань", - заявила представник Національного управління ядерної безпеки США (NNSA) Корі Хіндерштейн.

У відомстві уточнили, що для проведення експерименту використовувалися хімічні вибухові речовини та радіоізотопні індикатори.

Нагадаємо, у день випробування у Неваді Держдума РФ ухвалила законопроект про відкликання ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ), щоб "усунути дисбаланс між Росією та США щодо обсягу зобов'язань". Як відомо, Вашингтон угоду так і не ратифікував.

За даними агентства Bloomberg, подібні випробування називаються субкритичними і не заборонені ДВЗЯВ. Крім того, США запланували експеримент задовго до того, як стало відомо, що Росія може відкликати ратифікацію договору.

Аватар Skibair Ирина Скиба / Skibair
Журналист ATinform

20.10.2023 в 12:54
5.0 из 5 // 1 Невада, США, Випробування
Комментариев нет.
Войдите, чтобы оставить комментарий.