У Google Chrome з'явиться можливість приховати IP-адресу користувачів

ATinformТехно 25.10.2023 в 07:34173Обсудить
У Google Chrome з'явиться можливість приховати IP-адресу користувачів
Фото: Getty Images
Впровадження нової функції може ускладнити завдання стороннім компаніям і надати конкурентну перевагу Google.

Google збирається впровадити нову функцію у свій браузер Chrome під назвою IP Protection («захист IP»), щоб посилити рівень безпеки та захисту конфіденційності користувачів. Про це пише веб-сайт, що висвітлює новини технологій BleepingComputer.

Новий інструмент, що розробляється Google, надсилатиме інтернет-трафік через проксі-сервери, що серйозно ускладнить можливість відстеження дій користувачів при їх онлайн-серфінгу. Крім того, компанія розглядає можливість послідовного використання двох проксі-серверів, що може підвищити рівень конфіденційності.

IP-адреса є унікальним ідентифікатором, за допомогою якого можна простежити активність користувача в мережі. Маркетингові компанії та рекламні брокери використовують ці дані для створення профілів користувачів та таргетування рекламних кампаній.

IP Protection від Google створена спеціально для того, щоб захистити користувачів від стеження. Компанія планує поетапне впровадження для певної кількості веб-сайтів, щоб оцінити ефективність цього захисту. Проте терміни тестування на даний момент не оголошено.

Важливо, що IP Protection не гарантує повну конфіденційність у всіх сценаріях. Наприклад, у разі злому одного з проксі-серверів Google зловмисники можуть потенційно перехоплювати трафік та маніпулювати ним.

Використання двох послідовних проксі-серверів може підвищити рівень безпеки, оскільки жоден із серверів не буде одночасно знати IP-адресу користувача та URL-адресу призначення. Проте надійність такої системи залишається під сумнівом.

Крім того, зловмисники можуть використовувати проксі-сервери Google для приховування атак типу DDoS або інших шахрайських дій. У такому випадку Google може вимагати загальної автентифікації користувачів, що може порушити рівень конфіденційності.

Ступінь довіри до нового інструменту Google може бути різним, враховуючи, що значна частина бізнес-моделі компанії будується на відстеження користувачів та таргетування реклами. Впровадження нової функції може ускладнити завдання стороннім компаніям і надати конкурентну перевагу Google.

Можливо, багато користувачів будуть скептично налаштовані стосовно планів компанії з впровадження IP Protection. Проте надії закладаються на те, що новий інструмент працюватиме так, як заявлено.

Аватар Skibair Ирина Скиба / Skibair
Журналист ATinform

25.10.2023 в 07:34
5.0 из 5 // 1 IP-адреса, Google Chrome
Комментариев нет.
Войдите, чтобы оставить комментарий.