У Нідерландах проходять парламентські вибори

ATinformМир 22.11.2023 в 12:34249Обсудить
У Нідерландах проходять парламентські вибори
Фото: EPA/UPG
Явний лідер напередодні голосування так і не визначився.

У Нідерландах 22 листопада розпочалися парламентські вибори, результати яких визначать, хто стане наступним прем’єр-міністром та замінить очільника уряду Марка Рютте. Про це повідомляє Європейська правда.

Зазначається, що дільниці для голосування відкриті з 7:30 ранку за місцевим часом і зачиняться о 21:00, коли національний мовник NOS опублікує перший екзит-пол.

Опитування свідчать, що принаймні три партії, включно з ультраправими, можуть розраховувати на перше місце. Явний лідер напередодні голосування так і не визначився.

Лідерство в опитуваннях розподілилось між праволіберальною Народною партією за свободу і демократію (VVD), яку багато років очолював Рютте, коаліцією "Ліво-зелених" і лейбористів (GroenLinks-PvdA) на чолі з колишнім віцепрезидентом Єврокомісії Франсом Тіммермансом і ультраправа "Партія свободи" (PVV) Герта Вілдерса. Жодна з партій не має шансів набрати більше 20% голосів.

Після виборів на Нідерланди чекають тривалі коаліційні переговори. Марк Рютте, який найдовше перебував на посаді прем'єр-міністра Нідерландів, заявив, що піде з політики, як тільки після виборів буде сформована нова коаліція.

Аватар Skibair Ирина Скиба / Skibair
Журналист ATinform

22.11.2023 в 12:34
3.7 из 5 // 3 Нідерланди, парламентські вибори
Комментариев нет.
Войдите, чтобы оставить комментарий.