Види протигазів та їх особливості

ATinformСтатьи 16.11.2024 в 15:28103Обсудить
Види протигазів та їх особливості
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Захисні пристрої використовуються в різних областях та мають свою класифікацію.

Протигаз — це засіб для особистого захисту органів дихання, очей та шкіри обличчя, від різних отруйних речовин, випарованих у повітрі внаслідок техногенних аварій та катастроф, військових та інших надзвичайних ситуацій. І хоча багато хто не надягає протигаз ніде, крім як на заняттях, він цілком здатний врятувати людині життя в критичній ситуації. Ці засоби індивідуального захисту продаються в тому числі в інтернеті. Наприклад, можна знайти протигаз на сайті ikar.com.ua та придбати те, що потрібно.

Типи протигазів

За внутрішнім пристроєм та способом захисту виділяють два основних типи: протигази фільтруючі та ізолюючі.

Цивільні фільтруючі протигази

Обладнані коробкою з фільтром, вона дозволяє при вдиханні проводити доочищення повітря. Людина вдихає те саме повітря, що знаходиться навколо нього, але без шкідливих домішок. Фільтри підходять для конкретних типів отруйних речовин, легко замінюються.

Коли потрібен ізолюючий захисний аксесуар

Ізолюючий протигаз використовують:

  1. При наявності великої кількості небезпечних речовин у повітрі.
  2. При насиченні повітря речовинами, які можуть проходити крізь фільтри ГП.
  3. За умов відсутності кисню та для підводних робіт.

Він має компресорну коробку і застосовується при нестачі кисню в навколишньому середовищі. Основна відмінність від ДП: людина вдихає повітря із захищеного джерела та повністю ізольована від впливу СДОР. Такий спосіб захисту є універсальним, його ефективність не має відношення до типу забруднення повітря.

ІП поділяються на автономні (у них є власний балон зі стисненим повітрям) і шлангові (повітря в них потрапляє із зовнішнього джерела за допомогою довгого шланга).

Види протигазів та їх особливості

Класифікація по способу застосування

Захисні пристрої використовуються в різних областях. За цим фактором виділяють:

  1. Військові (армійські). Спеціалізовані моделі мають універсальність і надійність. Вони є обов'язковим елементом стандартного комплекту для екіпірування фахівців, які перебувають не лише на військовій службі, а й несуть бойове чергування у підрозділах надзвичайного реагування, таких як МНС.
  2. Громадянські. Їх можна придбати самостійно, а також вони видаються місцевими органами у разі виникнення небезпечної для здоров'я ситуації. Ціна їх цілком доступна. Надійність середньому рівні. За конструкцією не сильно відрізняються від військових моделей.
  3. Промислові. Використовуються співробітниками та робітниками, чия трудова діяльність передбачає зіткнення з небезпечними речовинами чи парами. Найчастіше вони вбудовуються у захисний костюм.

Обираючи відповідну продукцію, потрібно враховувати усю вище зазначену інформацію. Тоді він буде корисним і повністю виконувати свою функцію.

Аватар Nikolis Николай Лисов / Nikolis
Журналист ATinform

16.11.2024 в 15:28
0.0 из 5 // 0 протигаз
Комментариев нет.
Войдите, чтобы оставить комментарий.