Зросла кількість жертв землетрусу у Марокко

ATinformМир 10.09.2023 в 11:12178Обсудить
Зросла кількість жертв землетрусу у Марокко
Фото: Getty Images
У Марокко оголошено триденну національну жалобу за жертвами землетрусу, що забрав понад дві тисячі життів.

Кількість жертв землетрусу в Марокко зросла до 2012. Про це у суботу, 9 вересня, передає газета Hespress з посиланням на МВС країни. Крім того, постраждали 2059 особи, з них 1404 отримали серйозні поранення. 

Серед загиблих упізнано громадянина Франції. Він помер під час землетрусу від зупинки серця.

Очікується, що кількість жертв зростатиме, оскільки пошукові роботи продовжуються. Рятувальники намагаються дістатися до сильно постраждалих від стихії віддалених районів.

Згідно з даними геологічної служби Сполучених Штатів, землетрус стався на відносно невеликій глибині - 18,5 км у гірському районі Ігіл. Тим часом Німецький дослідницький центр наук про Землю (GFZ) стверджує, що він стався на глибині 27 км, і спочатку оцінив магнітуду в 7 балів.

Землетрус став найсильнішим за останні 120 років.

Пошкодження отримали історичні будівлі, наприклад, побудована в XII столітті мечеть Аль-Кутубія, але масштаб поки що не зрозумілий. Також повідомляють про пошкоджені червоні стіни, що оточують старе місто в Марракеш, - об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Король Мухаммед VI доручив створити комісію, що допомагатиме постраждалим та відповідатиме за відновлення зруйнованого житла. Армія Марокко сформує рятувальні команди для забезпечення постраждалих районів чистою питною водою, продовольством, наметами та ковдрами.

У країні оголосили триденну жалобу.

Нагадаємо, пізно увечері в п’ятницю у Марокко стався сильний землетрус. Геологічна служба США оцінила його у 6,8 балів.

Аватар Skibair Ирина Скиба / Skibair
Журналист ATinform

10.09.2023 в 11:12
5.0 из 5 // 1 землетрус, Марокко
Комментариев нет.
Войдите, чтобы оставить комментарий.