Оптоволоконний GPON: інтернет без електрики — це реально

ATinformТехно Вчера в 08:54125Обсудить
оптоволоконний GPON інтернет
Ілюстрація / Світлина: з відкритих джерел
Чи можливий інтернет без світла на технології GPON? Розглядаємо налаштування обладнання, комплекти UPS, досвід провайдера «Briz» та практичні поради.

GPON (Gigabit Passive Optical Network — гігабітна оптична пасивна мережа) — технологія, що стрімко розвивається, надає послуги мультисервісного доступу з гарантовано високою якістю по єдиному оптоволоконному кабелю. Технологія підключення дозволяє досягти високої пропускної здатності до 1 Гбіт/с завдяки стабільному високоякісному з'єднанню. Що таке GPON і як саме він працює, розберемося у цій статті.

Як працює GPON

Сучасна технологія підключення GPON гарантує стабільність та високу якість з'єднання, що не залежить від загального мережевого навантаження та зовнішніх факторів. Кожному абоненту надається виділений оптоволоконний канал, через який підключаються домашній інтернет, цифрове ТБ, відеоспостереження, охоронна сигналізація та інші послуги.

Для того, щоб під'єднатися до цієї технології абоненту встановлюється модем — ONT (Optical Network Terminal), завдяки якому всі послуги надалі можуть надалі підключатися віддалено та через один термінал. Вбудований у Wi-Fi-роутер дозволяє працювати без дротів із будь-якого пристрою.

Додому до абонента заходить оптоволоконний кабель, який підключається до абонентського термінала (ONT). Пристрій зовні схожий на роутер, але замість стандартного роз'єму він має оптичний порт.

Важлива відмінність — якщо роутер можна нескінченно переставляти з одного місця на інше, то для оптичного термінала краще вибрати постійну локацію. Оптоволокно крихке, тому його не варто переміщати без необхідності.

оптоволоконний GPON інтернет

Яка швидкість в інтернету за GPON і що на це впливає?

Пасивна оптична мережа та інтернет-провайдер "Briz" дозволяють абоненту отримати швидкісний інтернет із пропускною здатністю понад 1 Гбіт/с. Кінцева швидкість залежатиме від деяких умов:

  1. Підключений тариф. Наприклад, якщо користувач вибрав 100 Мбіт/с — йому не варто розраховувати на більше або слід змініть план на більш швидкісний.
  2. Технічні характеристики wi-fi роутера. Устаткування має бути сумісним зі швидкістю, яку ви підключаєте. Якщо роутер мало потужний, то через wi-fi інтернет буде повільніше, ніж безпосередньо кабелем.

Якими перевагами відрізняється технологія

Плюсів і справді доволі багато:

  • проводиться тільки один провід;
  • швидкість не змінюється при підключенні кількох пристроїв;
  • пасивність мережі виключає вихід із ладу допоміжного обладнання, оскільки його немає;
  • не буває перешкод;
  • швидкість — у 10 разів більша;
  • обладнання здебільшого надається компанією безкоштовно;
  • оптоволокно не вимагає електроенергії, термінал споживає її мінімально;
  • зазвичай у провайдерів є досить великий вибір тарифів, оплата за єдиним рахунком;
  • багато хто пропонує можливість користуватись послугами в кредит;
  • сигнал надійно захищений.

оптоволоконний GPON інтернет

Ціна залежить від кількох факторів:

  • швидкість інтернету:
  • наповнення тарифу;
  • додаткові функції у пакеті послуг.

Крім безлімітного домашнього інтернету, до тарифу може входити цифрове чи інтерактивне телебачення, відеоспостереження, домофон. Чим більше послуг, тим вища абонентська плата. Одні провайдери беруть гроші за підключення, інші проводять інтернет безкоштовно.

Як оптоволоконний інтернет спроможний працювати без світла

Інтернет за оптоволоконною технологією працює досить просто — через оптоволоконні кабелі передаються світові сигнали. Тобто для передачі інформації використовується не технологія електрики, а технологія світла. Саме завдяки такому інноваційному рішенню забезпечено ефективність та стабільність інтернет-з'єднань.

Перевагою оптоволокна є те, що забезпечує ефективну передачу даних на великі відстані. І від погодних умов нічого не залежить. Також завдяки використанню принципу повного внутрішнього відбиття світла оптоволокно має мінімальні втрати сигналу.

Аватар Nikolis Николай Лисов / Nikolis
Журналист ATinform

Вчера в 08:54
0.0 из 5 // 0 інтернет, GPON, Оптоволокно
Комментариев нет.
Войдите, чтобы оставить комментарий.